Hebrejština

Hebrejština, aramejština, latina, runové sady, mystická písma.

Re: Hebrejština

Příspěvekod Avanax » 11 bře 2013, 15:04

Přikládám ještě náhledy učebnice עברית מבראשית - Ivrit mi berešit (Hebrejština od začátků).

Základy jsou v moderní kurzívní formě, jak se dnes hebrejština běžně používá, včetně různých poutačů na ulicích, obchodech atd.. Později je klasické kvadrátní písmo, jaké je v knihách. Jedná se o dvě učebnice A4. První díl má cirka 380 stran, druhý 200. V každé knize je kolem 600 slovíček, které se učí průběžně v kontextu. Plná gramatika. Po naučení se těchto knih je člověk schopen bez obtíží mluvit a dohodnout si kde co; a dokonce i obstát v hádce s letištní policií v Izraeli, proč nemáte zajištěnou zpáteční letenku a ubytování ;o)

Dnes jsem zjistil, že bude ale problematické vytvořit skeny. Kniha je totiž paperback s lepeným hřbetem (i když hodně kvalitní) a nejde moc dobře rozevřít do skeneru. Myslím, že by ale nemusel být problém objednat je z Izraele. Knihy jsou tam levné a poštovné myslím bude také dostupné. Já jsem posílal balíčky z Jeruzaléme do Prahy kolem 1kg za 160Kč.

První kniha je za 60 ₪ (šekel chadaš), druhá 43 ₪. Což je 103*5,5= 566Kč - dohodl bych se s lektorem, jestli by si sám také nějaké neobjednal a poštovné by se rozpočítalo mezi OLDM a jeho.

http://www.books4u.co.il/item/199-368
http://www.books4u.co.il/item/199-403

Myslím, že by to bylo rozumnější než knihy problematicky skenovat. Navíc jsou učebnice docela pěkně barevné a je v nich dost místa pro zápisky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Avanax

Příspěvekod sbr » 11 bře 2013, 21:26

Osobně preferuji knihy objednat i s případným podílem na poštovném. Moje zkušenost je, že kopírované knihy se nedají rozumně ukládat a zpětně se k nim člověk už nikdy nevrátí. Tohle jsou podle náhledů také zjevně "workbooky", takže budou nejspíš našich poznámek k výkladu brzy plné. Navíc 600 stran z tiskárny či kopírky, pokud se je člověk nechystá ukrást zaměstnavateli či komu, vyjde dost možná i dráž než originál, a to nepočítám čas a náklady na scanování atd. Já hlasuji pro objednání originálů.

Objednání ale hromadné... Jak tak prohlížím uvedené odkazy, obávám se, že bych to se svou hebrejštinou, děravou pamětí a davarem louskal ještě popozítří. Mně (po kapku se prodlužující přestávce ve studiu) třeba i dojde, že pej-reš-kuf je nejspíš perek, tudíž ten divný křížek za tím bude alef, tedy 1. Ale, uf, je to dřina, a tlačítko "anglit" nikde v dohledu. I ten (šekel) "chadaš" jsem nevydoloval a musel si ho najít... Hrůůůza.

Shrnu-li, připojuji se k návrhu na hromadnou objednávku a prosím jen o sdělení, kolik uhradit, kam a kdy.
sbr

Příspěvekod sbr » 11 bře 2013, 21:32

Btw: Z cenového hlediska mi uvedená nabídka kurzu také přijde velmi vstřícná. Věřím, že to celé klapne a začnem brzy.
sbr

Příspěvekod admin » 11 bře 2013, 22:28

sbr píše:Jak tak prohlížím uvedené odkazy, obávám se, že bych to se svou hebrejštinou, děravou pamětí a davarem louskal ještě popozítří. Mně (po kapku se prodlužující přestávce ve studiu) třeba i dojde, že pej-reš-kuf je nejspíš perek, tudíž ten divný křížek za tím bude alef, tedy 1. Ale, uf, je to dřina, a tlačítko "anglit" nikde v dohledu. I ten (šekel) "chadaš" jsem nevydoloval a musel si ho najít... Hrůůůza.

:o) Nepletl bych si samostudium se studiem ve společnosti druhých a případně ve formě podnětné - tím myslím pozdější navázání na nějaká mystičtější témata. Určitě to půjde. Navíc tato hebrejština je skutečně chytlavá.

Spoléhám také na to, že si jako spolek pomůžeme.

Horší bude, že už se hledá lektor na latinu. A kdo bude chtít jít později na ceremoniální magii ... bude muset i na ní :o)
admin
Administrátor

Příspěvekod Cermag » 11 bře 2013, 23:40

Také se hlásím do studijní skupiny.

Učil jsem se hebrejštinu s učitelkou asi rok, používali jsme jinou knihu, dohledatelnou jako "Hebrew from Scratch", byl jsem s ní spokojen, nicméně nemám problém s knihou jinou. Bohužel už se neučím aktivně, posledních asi 8 měsíců jen občas kouknu na slovíčka - s jazykem jsem v kontaktu minimálně, s učitelkou už nechodím, vypadl mi kamarád, s kterým jsme chodili společně.

Velmi tedy vítám tuto iniciativu, abych oprášil, co jsem se učil a dostal se někam dál. Snad začneme do nejdříve.
Cermag

Příspěvekod Avanax » 12 bře 2013, 01:39

Výuka se bude ale konat od samého začátku - raději upozorňuji - i když kniha přes něj jede hodně rychle a hned skočí na první slovesný vzor a tvorbu infinitivu.

Pokud tomu dobře rozumím, tak byste měli být již v počtu 5. Byla by tedy utvořena první skupina.
Raději ještě počkám na potvrzení všech lidí. Věnujte pozornost mému níže vloženému příspěvku, kde je cena a forma úhrady.

- sbr
- Lunwer
- Cermag
- Karol
- a tedy patrně naše ekonomka, což budu mít potvrzeno v příštím týdnu, ale zatím je to tak na 90% že ano

Doufám, že jsem něco nepřehlédl. Když tak mne hned opravte :)
Budu teď týden komunikovat omezeně z mobilu ze zahraničí.
Možná byste se pak mohli společně sejít a zajít na čaj. Stejně než přijdou učebnice, bude to chvilku trvat.

Teď už je vše jen otázka trefení se do společného termínu....
Avanax

Příspěvekod Cermag » 12 bře 2013, 22:33

Tak to vypadá, že nás bude dostatečný počet - Aby jsme se dohodli na termínu a přitom nezaneřádili forum, udělal jsem google sheet. Každý nechť vyplní své časové možnosti a podle toho zkusíme najít společný termín.

Ještě by bylo dobré vědět, kdy může lektor, předpokládám, že také nebude mít volno každý večer. Poprosím Avanaxe o tuto informaci, případně to můžeme nechat na později, až budeme vědět čas, který bude vyhovovat všem a s lektorem se domluvíme nad vybranými termíny.

Tabulka zde:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sp=sharing
Cermag

Příspěvekod sbr » 15 bře 2013, 01:17

Tabulka krásná... :-) Já to mám opačně, nemám většinou nic moc pevného, mohu si prakticky vše naplánovat, až jak se dohodneme. Dojíždím z 80 km vzdálenosti, takže bych preferoval všední den (spojení s cestou do práce) a úplně nejvíc pondělí.
sbr

Příspěvekod admin » 15 bře 2013, 22:21

Takze ucebnice, 1+2 dil, vychazi 770Kc i s postovnym.
admin
Administrátor

Příspěvekod Karol » 19 bře 2013, 20:51

Omlouvám se, že tabulka kvůli mne vypadá tak nějak krkolomně. Do 1. týdne dubna mám neodkladné závazky, ale poté se mi uvolní jak nedělní odpoledne, tak středy a čtvrtky. Z mého pohledu to vypadá tak, že nejlepšími časy na výuku jsou úterky a pátky, a až se dá Karol dokupy, tak i středy:o) To není zlé!
Karol

PředchozíDalší

Zpět na Výuka souvztažných jazyků